חמש אפליקציות תמונות משובחות לאייפון

לכאורה, המצלמה היא החלק הכי פחות מעניין באייפון. טלפונים סלולרים נשאו מצלמות עוד לפני שהם הפכו לסמארטפונים, ולא נראה שיש הרבה מה לחדש לגבי אופן השימוש במצלמה עצמה. אבל מסתבר שכשנותנים למספיק אנשים יצירתיים מספיק זמן וחופש פעולה, הם מסוגלים לעשות דברים מרשימים מאוד גם עם מצלמה, ולהפוך את הצילום באייפון לחוויה שונה משמעותית מצילום בכל סמארטפון אחר.

Oldbooth

אפליקציה קטנה זו יודעת לעשות דבר אחד ולעשות אותו טוב – לגרום לתמונות פרופיל להיראות כאילו הם נלקחו מספר מחזור של שנות החמישים. לאחר צילום או בחירה של תמונה מהארכיון, אתם מוזמנים להלביש את התמונה על מגוון של גופים גבריים או נשיים, ולהתאים לה פילטר שיגרום לה להיראות דהויה וישנה. האפליקציה מאפשרת לשנות את גודל התמונה, להזיז אותה למקום הנכון על המסך, ולהתאים צבע, גודל ובהירות. התוצאה הסופית תמיד משעשעת.

מחיר: 1.99 דולרים

Tiltshift

טילט-שיפט היא טכניקת צילום שמשתמשת בשינויי פוקוס כדי לגרום לאובייקטים בתמונה להיראות מיניאטוריים. האפליקציה Tiltshift מאפשרת לכם לעשות את אותו הדבר בדיוק בצילומים דיגיטליים, ומבלי להסתבך. האפליקציה מתמקדת באזור קטן של התצלום, מטשטשת את הרקע, וגורמת לכל האובייקטים המצולמים להיראות זעירים עד גיחוך. כמו האפליקציה הקודמת, גם זו אפליקציה של אפקט אחד בלבד, אולם האפקט כל כך מוצלח ושובה לב שהוא מספיק בהחלט. יתרה מכך, התפעול של האפליקציה פשוט מאוד: צריך רק להעביר את האצבע על המקום שבו אתם מעוניינים להתמקד, והאפליקציה כבר עושה את רוב העבודה. האפליקציה מותאמת לאייפון, אייפד ואיפוד טאץ’.

מחיר: 1.99 דולרים

CameraBag

היתרון הגדול של CameraBag הוא בכמות הפילטרים שהיא מאפשרת להלביש על כל צילום. אתם מוזמנים לשחק עם שמונה פילטרים שונים, שמבוססים על סוגי מצלמות שונים. ניתן ליצור, למשל, תמונה עם אפקט של “עין הדג” ותמונה בצבעים חדים במיוחד, וניתן גם לחתוך את החלקים מהתמונה שאינכם מרוצים מהם. עם זאת, חלק מהפילטרים מאוד מזכירים זה את זה. כך, למשל, הפילטר “הלגה” מציע צילומים במראה וינטג’ נחמד, אבל כך גם הפילטר “1974″ או “1962″. התמונות יצאו שונות זו מזו, אולם לעתים נראה שמפתחי האפליקיציה יכלו להחליף כמה מהפילטרים בכלים אחרים ואינטואיטיביים יותר – הגדרת מידת הבהירות של התמונה או הקונטרסט של הצבעים בה.

מחיר: 1.99 דולרים

Kyte Producer

האפליקציה הזו אינה מנסה כלל לגעת בתמונות שאתם מצלמים. במקום זאת, היא מסתפקת בלאפשר לכם לחלוק את התמונות שלכם עם העולם. אפליקציה זו מאפשרת להפיץ בקלות וידאו ותמונות ישירות מהאייפון למספר יעדים שונים: פייסבוק, מייספייס ואפילו לאתר האישי שלכם. בנוסף, האפליקציה מאפשרת ליצור גלריה מאוסף התמונות שלכם, ולשוחח בצ’אט עם האנשים שצופים בתמונות שלכם בזמן אמת.

מחיר: חינם

Instagram

בדרך כלל אין צורך להציג את האפליקציה הזו לאנשים. אינסטגרם היא אחת מאפליקציות התמונות הפופולריות ברשת, ונהנית מקהל של 3.75 מיליון משתמשים. היא מאפשרת להשתמש במגוון פילטרים שונים על התמונות שצילמתם, מאפשרת לחלוק את התמונות עם חברים, ולעקוב, באותו אופן, אחר תמונות שצילמו חבריכם. בנוסף לכך, האפליקציה פשוטה ואינטואיטיבית, ונהנית מממשק משתמש מזמין ומוצלח.

מחיר: חינם