7 דוגמאות מוצלחות לעיצוב באמצעות מטריאל דיזיין

Design היא שפת עיצוב חדשנית אשר הוצגה לראשונה על ידי גוגל ב-2014  ביחד עם אנדרואיד 5 (לוליפופ) ומאז צברה תאוצה בקרב מעצבים ואנשי חווית משתמש. גם אם מעולם לא שמעתם עליה, סביר להניח שאתם נתקלים בה יום יום באפליקציות המובילות של גוגל כגון Gmail, יו-טיוב או Maps וגם באתרי אינטרנט שונים.

בעזרת השפה אפשר לעצב מעין נייר וירטואלי על גבי רשת (Grid), אך כזה עם עומק שאפשר להוסיף לו אפקטים כגון הצללה, תאורה וכמובן אנימציות ומעברים. ישנם אף קווים מנחים ספציפיים לשפות כמו עברית וערבית שנכתבות מימין לשמאל גם עבור אפליקציות בשפות זרות.

את המפרט המלא של השפה ודוגמאות שונות אפשר לראות באתר הרשמי של גוגל.

7 דוגמאות מוצלחות לעיצוב באמצעות מטריאל דיזיין

דוגמאות עיצוב

דוגמאות עיצוב ותבניות של Material Design אפשר למצוא באתרים רבים ברשת. חלק בתשלום, וחלק בחינם על בסיס תרומה לקהילה.

1. Uplabs

Uplabs הוא מאגר גדול של רכיבים בתשלום המסודרים לפי נושאים כמו אייקונים, אנימציות, תוספים ועוד. המאגר מחולק לפי פלטפורמות כמו iOS, אנדרואיד ו-Web.

2. Material Design Showcase

מדובר באוסף של מדריכים וקונספטים שונים בצורת פוסטים. משום מה הם לא תמיד מסודרים נכון מבחינה היררכית, ולכן כדאי לבדוק את כל העמוד הראשון בפעם הראשונה שאתם מבקרים.

מהו העיצוב המטריאלי שהנהיגה גוגל?

3. Dribble

Dribble הוא אתר שבו מעצבים גרפים או כל מי שהעבודה שלו נוגעת בתחום יכול להציג את תיק העבודות שלו וליצור קשר עם חברים אחרים בקהילה. אופציה חביבה היא תיוג של הדוגמאות לפי צבעים.

 

cuiar1

4. Behance

Behance  הוא אתר שמאפשר לראות פרויקטים בצורת פרלקס, כלומר, כגיליון אחד ארוך ובאיכות גבוהה. מלבד הסינון הראשי שלMaterial Design, אפשר גם לסנן לפי המדינה או העיר של מי שיצר את הפרויקט, הפרויקטים המדורגים ביותר ותגיות נושאים.

5. Material Design on reddit

באתר reddit אפשר למצוא קישורים שונים ושאלות בנושא של Material Design. עם זאת, יש לזכור שמדובר באתר חברתי ולא אתר מקצועי.

6. Material Design on Pinterest

באתר תיוג התמונות פינטרסט יש כמובן לא מעט חומרים שקשורים ל-Material Design. אחרי שתפתחו חשבון, תוכלו לנעוץ וליצור אוספים שרלוונטיים אליכם ולשתף אותם עם גולשים אחרים.

7. Codepen

Codepen הוא אתר שמציע דוגמאות קוד, וככזה תוכלו למצוא בו דוגמאות חיות של Material Design ולשמור אותם לשימוש מאוחר יותר. זה אמנם אומר שבדרך כלל תהיו מוגבלים לאלמנטים בודדים ולא לערכות עיצוב שלמות, אבל זהו עדיין מקור מצוין ללמוד ממנו.

material4