שמועות רצות ברשת: Google Glass מודיעה על סיום תכנית Explore אך ממש לא סוגרת את הבאסטה

Google הודיעה השבוע, כי היא מסיימת את ניסוי ה-Google glass שלה. אחרי היום, Google מפסיקה למכור את
״Google glass״ כמוצר להמונים, לפחות במתכונתו הנוכחית. חשוב לציין, כי Google glass היו מוצר חדש לחלוטין כשרק נכנסו לשוק, ומטרת הניסוי הייתה לבדוק את התגובות בקרב ציבור רחב של משתמשים. חדירת מוצר או טכנולוגיה לשוק, בייחוד אם הם חדשים ולא מוכרים לציבור, נוחלת לעיתים חסמי כניסה מסוימים שלא מאפשרים את הטמעתה בציבור. זה בדיוק מה שרצתה ענקית הטכנולוגיה לבחון בניסוי שביצעה בתקופה האחרונה. בניגוד למכשיר האייפון הראשון, שהושק בשנת 2007, לעולם, שרובו ידע דבר או שניים על המושג ״סמארטפון״ ואף החזיק בכזה, Google לא ציפתה שהמוצר שלה ינחל הצלחה כבר בטייק הראשון, וזה לגמרי מובן.

Google glass הושקה בקול תרועות לפני כ-3 שנים, בחודש אפריל 2012 ומאז לא הצליחה להיטמע בצורה מושלמת בקרב הצרכן העולמי. בתחילה, תכנית Explore של Google glass הופצה בצורה מוגבלת ורק לאחר מכן הושקה בקרב הציבור הרחב, וזאת, על מנת לבחון את יישום המשקפיים על משתמשים פוטנציאליים.
לאחר ההשקה לציבור הרחב, התקשורת געשה ורעשה והיו המון תגובות ציבוריות שליליות בדבר המוצר הייחודי, המאיים להפוך אותנו למחוברים עוד יותר מאי פעם. ה- Early adopters שהיו הראשונים והאמיצים לנסות את המוצר כונו
״Glassholes״ וכל זאת גרם למומחי טרנדים להספיד את האב טיפוס ולהגדירו ככשלון מסחרי.

הניסוי אפשר לGoogle לאסוף מידע רב על המשתמשים הפוטנציאליים ועל האופן שבו אנשים ישתמשו במחשוב לביש בעתיד. פיצ׳ר המצלמה למשל, היה זה שעורר את ההתנגדות הגדולה ביותר בקרב הציבור בשל הבעיות המשפטיות ונושא הפרטיות. אנחנו משערים, כי בגרסא הבאה Google תשנה לחלוטין את האופן שבו מתפקד פיצ׳ר המצלמה בגרסה הנוכחית.

החדשות הרעישו את הרשת בשבוע שעבר בטענה כי המשקפיים הייחודיות יושהו לזמן מה אך רבים בתקשורת מיהרו להפיץ את השמועה כי המשקפיים של Google ״נשברו״, ואינם עוד. Google התעקשה ואף הוציאה הודאה רשמית, כי המוצר עודנו בפיתוח וסביר להניח שגרסה חדשה תשוחרר בסופו של דבר, אך לא בישרו על טיימינג. כעת, טוני פדל, מנהל באפל לשעבר ומייסד ״Nest", אחד החידושים הטובים שנעשו בשנים האחרונות למזגני אוויר (ולא, זו לא בדיחה), מלווה את הפרויקט.

דובר Google צייץ בשבוע שעבר וטען כי הרעיון שמאחורי הפרויקט היה לראות כיצד אנשים יאמצו את הטכנולוגיה וישתמשו בה, והאם היא תטמע ותתאים לאורך החיים העכשווי. לאור התגובות החליטה Google לסיים את התוכנית לעת עתה ולהתמקד בפיתוח גרסאות עתידיות של המוצר, ולא לסיים אותה כליל, כפי שהבינו משתמשים רבים ברשת.

נכון לכתיבת שורות אלה, הגרסה הנוכחית של Google glass תמשיך לעבוד, אך לא יהיו עדכוני תוכנה רשמיים לעת עתה. נותרו עוד כמה שעות בודדות לרכישת Google glass ברשת במתכונתה הנוכחית, אז מי שרוצה לנצל את הרגע, כדאי שימהר לעשות כן.. אנחנו נמתין לגרסה הבאה.