שירותי הענן שכדאי לכם להכיר

את שרותי הענן של גוגל דרייב ודרופבוקס כבר כולנו מכירים, והיום קשה לנו להבין איך הסתדרנו בלעדיהם. אבל  שרותי ענן לא נועדו רק לאחסון קבצים, ויש להם עוד כמה שימושים שיכולים לעשות מהפכה בדרך בה אתם עובדים. הנה דוגמה לשניים כאלה שכדאי לכם מאוד להכיר:

B2 של Backblaze

אם הצטברה לכם כמות רצינית קבצים או תמונות שמאוחסנות במקומות שונים, אבל אתם לא רוצים להוציא יותר מידי כסף על אחסון או גיבוי, שרות האחסון B2 של  Backblaze יכול להיות פתרון טוב.

למרות שאמזון מציעה שירות דומה, נראה שזה של בקבלייז מוצלח יותר בגלל ממשק ברור ופשוט יותר לשימוש ובעיקר- זול יותר.

בנוסף, בקבלייז מציעה ממשק וובי לניהול והעלאת הקבצים לתוך הענן, ללא יישומי צד שלישי או API כך שגם משתמשים מתחילים יכולים להשתמש בו בקלות.

B2 יכול להיות פתרון טוב לאחסון מידע שלא משתמשים בו בתדירות יום יומים או שבועית, כך שלא תעמיסו  את הדרייב או הדרופבוקס שלכם בטונות של קבצים.

PhotoDNA של מיקרוסופט:

שרות הענן שפיתחה מיקרוסופט מדגים איך שרותי ענן יכולים לעשות הרבה יותר מאחסון וגיבוי. PhotoDNA הוא שרות שאמור לעזור באיתור תמונות לא חוקיות, וכך להילחם בתופעה פונוגרפיית ילדים ברשת. לפי הנתונים של מיקרוסופט, מדובר בתופעה בהיקף מדהים. מידי יום מועלות לרשת 1.8 מיליון תמונות, ומתוכן כ- 720,000 הן תמונות לא חוקיות.

PhotoDNA קיים מאז 2009, ומאז יותר מ- 70 חברות, בינהן פייסבוק וטוויטר, נעזרו בשרות, אבל עד היום התפעול של התוכנה היה לא פשוט בכלל וגם לא ממש זול. הגרסה מבוססת ענן של אותה תוכנה היא הרבה יותר פשוטה, בעיקר חינמית. במיקרוסופט טוענים שהם חיזקו משמעותית את האלגוריתם של זיהוי התמונות כך שהוא פועל הרבה יותר מהר, ואפשר לזהות תמונות גם אם נעשו בהם שינויים כדי לטשטש את המקור.

התוכנה למעשה ממירה אימג'ים לערכים מספריים, ומחפשת התאמה של אותן תמונות עם מאגרי תמונות קיימים של ארגונים שונים כמו המרכז הלאומי של ילדים נעדרים ומנוצלים (NCMEC).

שירותי ענן

זכויות יוצרים: Microsoft

השירות אומץ על ידי Flipboard ו Kik אפליקציית הצ'אט של פייסבוק שיש בה מעל 200 מיליון משתמשים, כדי לזהות תמונות פרופיל לא חוקיות בזמן אמת, עוד לפני שהן מועלות לרשת.