פייסבוק נלחמת בהתאבדויות ועוד עדכונים

בפייסבוק לא נחים לרגע, ולאחרונה הציגו כמה פיתוחים חדשים שמתמודדים עם אתגרים טכנולוגים ואנושיים גם יחד.

הנה כמה מהם:

 הפיצ'ר שנועד למנוע התאבדויות

פייסבוק עדכנה את הפיצ'ר למניעת התאבדות שלה, ומעכשיו הוא יהיה זמין לכל המשתמשים.

עד היום הפיצ'ר היה זמין רק במדינות דוברות אנגלית, בעוד שבשאר המדינות אפשר היה לדווח באמצעות טופס שסירבל את כל התהליך והפך אותו ללא ממש רלוונטי.

פייסבוק נותנת כמה אפשרויות במקרה שחברים ברשימה מסמנים אותות מצוקה. בעזרת תפריט גלילה למטה, אפשר לבחור לשלוח התראה לחבר צוות פייסבוק, לשלוח רשימה של מוקדי תמיכה לחבר/ה במצוקה או לכתוב להם הודעת תמיכה פרטית.

עם זאת, בפייסבוק ממליצים שבמקרים חמורים יש לפנות במקביל למשטרה.  צוות הבטיחות של פייסבוק הודיע שהשרות יהיה זמין בכל השפות של משתמשי הרשת החברתית, וכי הוא גובש בעזרת ארגוני בריאות הנפש ואנשים שחוו בעצמם נטיות אובדניות.

הפיצ'ר החדש עשוי בהחלט להציל חיים, או לפחות לתת מענה לאלה שקוראים לעזרה ברשת החברתית, אבל יכול מאוד להיות שגם קהילת חובבי ההטרלות ינצלו את האפשרות החדשה. אנחנו נשמור על אופטימיות, ונתמקד באפשרות החיוביות יותר שמציע הפיתוח החדש.

facebook

צילום מסך מתוך הודעת פייסבוק

 

Surround 360

במעבר לפיצ'רים קצת יותר קלילים,  פייסבוק הציגה את מערכת ה-  Surround 360, שיכולה לצלם תמונות בשלושה מימדים. המערכת כוללת טכנולוגיה ש"תופרת" תמונות בזוויות שונות מ- 17 מצלמות, כך שהתמונה מציגה את כל מה שסביבה ב- 360 מעלות. הטכנולוגיה החדשה מקצרת את התהליך של תפירת התמונות, כך שכל התהליך קורה במהירות ולא מכביד על המכשיר.

הטכנולוגיה מתווספת לאפשרויות שיתוף הסרטונים בפייסבוק ומהווה שדרוג פשוט אך משמעותי לפוסטים.

שינויים במסנג'ר

פייסבוק הציגה פלטפורמה חדשה למסנג'ר שלה. מבחינת עיצוב ממשק המשתמש, קל יותר כרגע לשוחח עם האנשים איתם משוחחים באופן הכי תדיר. תחילה מופיעות השיחות האחרונות, מתחת להם נוספה שורת Favorites, שמאפשרת לגשת לאנשי הקשר המועדפים שלנו בצורה קלה יותר ומתחת לאלו נוספה שורת ימי הולדת. אחרי כן נמצאים שורת האנשים הפעילים כרגע. אך מלבד זאת, השינוי הגדול שפייסבוק עשתה הוא הוא שכעת המסנג'ר תומך לא רק בשליחת או קבלת הודעות טקסט, ויש אפשרות למי שיש להם את האפליקציה במובייל, לקבל הודעות SMS היישר אל המסנג'ר שלהם. השינוי הזה הוא אינטגרציה מאד משמעותית בין הנייד לבין הפייסבוק אבל מי שמעוניין לוותר עליה וכך אולי לשמור לעצמו קצת מידע שלא יהיה גלוי לפייסבוק, יכול לוותר על האופציה הזו כמובן.

facebook messenger

צילום מסך מחדר החדשות של פייסבוק

חסימת סרטונים אלימים

הידיעה האחרונה שלנו כרגע היא זאת שפייסבוק ויוטיוב לא מאשרות או מכחישות אותה עדיין, ולפיה שתי החברות יפעילו מערכת סינון אוטומטית שתחסום תוכן אלים או בעייתי. עד לאחרונה, אם מישהו היה מעלה תוכן "בעייתי", החברות היו מגיבות רק אם הייתה מתקבלת תלונה, וגם אז רק לאחר 24 שעות. לפי ההערכות, זו הדרך של החברות להתמודד עם סרטוני סנאף של דעאש ואחרים, אבל הן שומרות על עירפול ועוד לא ברור מה יהיו הפרמטרים לפסילת הסרטונים. אחת הסברות היא שהפרמטר יהיה שסרטונים המסתיימים בתוכן אלים יחסמו וכך ייחסמו הסרטונים של דעאש.

אלו הם החידושים האחרונים, אבל אנחנו סומכים על פייסבוק שלא מפסיקה להשתפר ולהשתנות שבקרוב כבר יהיו עדכונים חדשים.