נמאס לכם לבשל? המטבח הרובוטי יעשה בשבילכם את העבודה

אם המיקרו הוא המכשיר הפעיל ביותר במטבח שלכם אבל לפעמים ממש בא לכם אוכל בייתי או שאתם דווקא חובבי בישול מושבעים אבל לפעמים אתם מעדיפים שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומכם (מי לא?!), מטבח רובוטי זה בדיוק מה שאתם צריכים.

חברת Moley Robotics הציגה השנה את אב הטיפוס של המטבח הרובוטי הראשון בעולם, רובוט שרות שיכול ממש לבשל. המטבח הרובוטי כולל שתי זרועות רובוטיות, שמצוידות בחיישני מישוש, תנור, כיריים, ומסך מגע. למרות שהזרועות הרובוטיות נראות כמו מכשירים די מאיימים, הן מסוגלות לבצע פעילות בעדינות מפתיעה, כמו לפזר פרורי פרמז'ן על הפסטה, לבחוש רוטב ועוד. הזרועות יכולות לתקשר עם רוב אביזרי המטבח כמו בלנדרים, סכיני שף, תרוודים ועוד.

המטבח הרובוטי לומד את דרך העבודה של שף מקצועי, ומתרגם את זה לסדרת פעולות דיגיטליות מדויקות מאוד. בעזרת מצלמת תלת מימד, כל פעולותיו של השף האנושי מועברות לבסיס נתונים. בעזרת אלגוריתם מיוחד, התנועות של השף מתורגמות לתנועות דיגיטליות, והמטבח הרובוטי למעשה מחקה את התנועות של השף, וכך יכול לבשל בדיוק את אותה ארוחה שבישל השף מההתחלה עד הסוף. לא רק זה, הרובוט גם דואג לכלים נקיים ולשיש מצוחצח, אף פעם לא מתלונן, ואפילו לא מבקש מחמאות!

האנשים שמאחורי הרובוט

Moley Robotics הוקמה ב- 2015 על ידי Mark Oleynik , איש מחשבים בריטי שחיפש דרך בה גם אנשים שאין להם מושג בבישול, יוכלו להנות מאוכל טוב בבית. הוא פיתח ויצר  את רובוט השרות הראשון למטבח, שכבר הספיק לזכות בכמה פרסים ולעורר הרבה מאוד התעניינות ברחבי העולם. אב הטיפוס האחרון שהוצג קרוב מאוד למוצר הסופי, ומולי רובוטיקס הצהירה שכבר ב- 2017 יתחילו במכירת המטבח הרובוטי לצרכנים, אבל כצפוי מחיר המטבח לא בדיוק נגיש לכולנו ויעמוד על 75,000$. עם זאת, הוא צפוי לרדת תוך כמה שנים ל- 30,000$.

באב הטיפוס הנוכחי, המשתמש מפעיל את המטבח באמצעות מסך מגע שמותקן במטבח או בעזרת אפליקציה, הכוללים מתכונים שהמטבח הרובוטי כבר יודע לבשל. המטרה היא ליצור בהמשך ספריית מתכונים עם למעלה מאלפיים מתכונים שהמטבח הרובוטי ידע לבשל.

נראה שמדובר בפיתוח לו חיכו הרבה זמן. חברת Moley משווקת את הרובוט ככזה שמגיש עבורינו את העתיד- The future is served , ובאמת חוץ מהעובדה שזהו סלוגן פרסומי מצוין, מדובר בצעד טכנולוגי לא פחות מענק.

מעניין לראות איזה עוד רובוטים יגיעו בעקבותיו.