טעויות גדולות בעיצוב אתרים של עסקים קטנים

באמצעות פלטפורמות שונות, היום כל עסק קטן יכול לבנות לעצמו אתר בסיסי בקלות יחסית. הרבה פרילאנסרים או בעלי עסקים קטנים מעדיפים לבנות בעצמם את האתר שלהם, בעיקר כי זה יכול לחסוך להם כסף, אבל מצד שני, אתר אינטרנט שנראה לא טוב, עם חווית משתמש גרועה ועיצוב לא נכון יכול לגרום לעסק להפסיד הרבה כסף.

 

עיצוב אתרים הוא סוג של אמנות שמשולבת במדע, ויש מספר חוקים שמעצבי אתרים מקצועיים פועלים לפיהם. החוקים האלה הם תוצאה של מחקרים וניסיון מקצועי, ולכן ממש לא כדאי להתעלם מהם.

אלו הטעויות בעיצוב אתרים של עסקים קטנים שכדאי להימנע מהם:

1. יותר מדי אנפורמציה

אתר שמפגיז את מי שנכנס אליו בטקסט, תמונות, באנרים ועוד, עלול להיות איטי ובעיקר- לבלבל את המשתמשים. אפשר לבדוק את זה בקלות- תנו למישהו שלא קשור לעסק שלכם להיכנס לאתר, ואם הוא לא מצליח להבין מה האתר מציע תוך כמה שניות, אתם חייבים לעשות סדר באתר שלכם.

2. פחות מדי אינפורמציה

אותה בעיה, רק הפוך. עיצוב מינימליסטי הוא אומנם טרנד חם, אבל אם זה משאיר את הגולשים תוהים על מה האתר הזה בכלל- זה לא משרת את המטרה שלכם. האתר שלכם חייב להבהיר למשתמשים מיד מי אתם, ובמה העסק שלכם יכול לעזור להם.

3. האתר לא מתאים לקהל היעד

לפני שאתם מתחילים לבנות את האתר, חשבו עבור מי אתם בונים אותו ומהם הצרכים של הלקוחות שלכם. אם למשל אתם פונים לקהל צעיר, חשוב שהאתר שלכם יראה מעולה במובייל, אם אתם פונים לקהל מבוגר, כדאי לבחור בפונטים גדולים שיהיו קלים לקריאה.

4. אין קריאה לפעולה

קריאה לפעולה יכולה להיות "לחצו כאן!", "קבלו קופון הנחה" ,"הרשמו כאן כדי לקבל הנחה" או כל ניסוח אחר שאמור לגרום למשתמשים לעשות פעולה. חשוב שתחליטו מה אתם רוצים שהלקוחות שלכם יעשו, ואז לנסח ולעצב קריאה לפעולה ברורה ומובנת.

5. עיצוב נכון של טקסטים

התוכן שאתם משלבים באתר מספר את הסיפור של העסק שלכם,  והוא מרכיב קריטי באתר. בחירה בפונטים לא נכונים, "בלוקים" של טקסטים עם שורות ארוכות וצפופות, שימוש לא נכון בצבעים שמקשה על קריאת הטקסטים, כל אלה הן טעויות  שיגרמו למשתמשים לוותר על הקריאה ולהמשיך הלאה. השתמשו בויזואליה במקום טקסט בכל מקום שזה אפשרי, וכך תחסכו לגולשים זמן קריאה מיותר.

6. תמונות לא רלוונטיות (או פשוט לא יפות)

אתר אינטרנט הוא חלון הראווה של העסק שלכם, לכן חשוב שהוא יראה בדיוק כפי שהייתם רוצים שיראה חלון הראווה ב"עולם האמיתי". בחירת תמונות מתאימות לאתר יכולה להיות משימה די מייגעת, ולמרות זאת אל תתפתו לעגל פינות בתהליך. אם אסתטיקה זה לא הצד החזק שלכם, נסו להתייעץ עם מישהו אחר בסביבה, ולא פחות חשוב- אל תתפשרו על תמונות שלא קשורות לעולם התוכן שלכם. אם אתם מדריכי טיולים בארץ למשל, אל תבחרו בתמונות של פיורדים מושלגים או קו הרקיע של מנהטן. תמונות לא רלוונטיות יכולות לבלבל את המשתמשים או לגרום לעסק שלכם להראות כלא אמין.

7. מיקום לא נכון של תפריט הניווט

תפריט הניווט באתר שלכם הוא אלמנט חשוב מאוד, ואם קשה למצוא אותו או שהוא לא מוביל את המשתמשים למקום הנכון הם פשוט יעזבו את האתר. ברשת הכל נמדד בשניות, לכן חשוב למקם את הניווט במקום בולט, כך שהמשתמשים לא יצטרכו לחפש אותו ברחבי האתר.

אז גם אם החלטתם לבנות את האתר של העסק שלכם בעצמכם , בין אם זה בגלל התקציב או הצרכים שלכם, הקפידו על כך שהוא ייראה מקצועי ותמנעו מהטעויות שהצגנו לכם. לבנות אתר אינטרנט לא חייבת להיות מלאכה כזאת מסובכת אבל היא חייבת להיעשות במקצועיות ותוך שימת לב לפרטים הקטנים. בהצלחה בבניית האתר הבא.