הצעצועים החדשים שהטכנולוגיה מספקת לנו (לא לילדים בלבד)

טכנולוגיה היא עניין רציני, שמושקע בה הרבה מאוד חשיבה וכסף, אבל היא גם מאד כיפית! הצעצועים החדשים שהטכנולוגיה מספקת לנו הם כיף גדול, לילדים, למבוגרים ואפילו לחתולים.

אספנו בשבילכם כמה צעצועים מעניינים במיוחד, שהוצגו בתערוכות הצעצועים 2016:

 

BB-8- גרסאת המציאות

הכוכב של תערוכת הצעצועים 2016 היה ללא ספק הגרסה האמיתית של הרובוט BB-8 ממלחמת הכוכבים שפתחה חברת Spin Master.  בשביל מעריצי מלחמת הכוכבים, זה לא סתם צעצוע אלא חלום שהתגשם, לא פחות.

לרובוט החמוד הזה יש גרסאות ישנות יותר, כמו BB-8 של Sphero, אבל השינוי המשמעותי בגרסא הזו הוא שהרובוט רספונסיבי לגמרי (אבל יש לו גם שלט), ויש לו מצב 'עקוב אחרי' שהוא קול לגמרי. במצב הזה, כשאתם מתחילים ללכת , הרובוט החמוד הזה מיד יתחיל ללכת בעקבותיכם, כמו כלבלב (רק קצת פחות חמוד). לרוץ הוא עדיין לא יכול, אז אל תנסו.

עוד פיצ'ר מגניב הוא מערכת הזיהוי הקולי של הרובוט. היוצרים של BB-8 השתמשו בסאונד בייטים ממלחמת הכוכבים, כך שאם תדברו אליו הוא יענה לכם בקולו האותנטי של BB-8 מהסרט. נסו להגיד  לו למשל "Stormtrooper" או "Kylo Ren" ותראו איך הוא מאבד את זה לגמרי. הגוף והראש מגיעים בשני חלקים נפרדים, אבל אם תנסו להפריד את הראש הוא יתחיל לצרוח. גובהו של האיש הקטן והעגלגל הזה הוא 48 ס"מ , גבוה רק ב 18 ס"מ מהדמות המקורית בסרט.

היוצרים של BB-8 מספרים שצוות ההפקה של הסרט שראה וידאו של הצעצוע הזה התלהבו בטרוף ואף אישרו שמדובר ב"דבר האמיתי".

טעינה שלו אורכת שעתיים ומספיקה לשעה של פעילות- השלט והראש עובדים על סוללות AA . Spin Master מתכננים להוציא אותו לשוק בספטמבר 2016 במחיר של כ- 179$.

BB-8

קרדיט על התמונה ל- Tariq Malik/Space.com

מדפסת תלת מימד לילדים

חברת Autodesk and Mattel הציגה בתערוכת הצעצועים בניו יורק את הגרסא שלה למדפסות תלת מימד-  Thingmaker 3D printer.

המדפסת מדפיסה חלקים קלים מאוד להרכבה, עם מפרקים כדוריים ולא חדים ובאמצעות ילדים יכולים להדפיס לעצמם את הצעצועים שלהם! המדפסת בטיחותית לילדים ויש לה דלת שננעלת, כך שילדים לא יוכלו להכניס את הידיים שלהם בעת ההדפסה.

למדפסת יש אפליקציה מלווה, המתאימה לאנדרואיד ו iOS, שמאפשרת לילדים ליצור צעצועים בעיצובם מתום ספריה. בספרייה יש טמפלטים מוכנים עם דמויות שונות ותכשיטים. לפי הצהרת החברה, האפליקציה יכולה לעבוד גם עם מדפסות תלת מימד אחרות ולא רק עם המדפסת הספציפית שלהם מה שמאפשר לחברה למכור את האפליקציה עם הדמויות שפיתחה למגוון רחב יותר של משתמשים.

אפשר לרכוש את המדפסת בהזמנה מראש דרך אמזון ארה"ב בסכום של 299$.

מדפסת דומה באותו טווח מחיר היא ה  XYZprinting’s Da Vinci Jr. 1.0, שהותאמה לשימוש בבית ובביה"ס.

הדגמה של המדפסת:

 

צעצוע חתולי

הצעצוע הבא עומד להיות הלהיט הוויראלי הבא של חובבי סרטוני החתולים. מדובר בגאדג'ט מבית היוצר של LG, שמזכיר מאוד את ה BB-8 . הרובוט מעוצב ככדור בגודל בינוני, המתגלגל בקלות על ריצפה, פרקט או שטיח קצר. אבל הרובוט הזה הוא לא סתם צעצוע! הוא מצויד במצלמה ויכול לשמש כמכשיר מעקב אחרי מה שמתרחב בבית בזמן שאתם לא שם. בנוסף הרובוט מתאים למכשירי LG נוספים כמו טלוויזיה, כך שאתר יכולים להדליק את הטלוויזיה ולהעביר ערוצים גם אם אתם רחוקים מהמכשיר.

הרובוט הכדורי יוכל  להתגלגל ברחבי הבית ולשעשע את החתול שלכם ואת שאר המשפחה רק אם יש G5  אז זה ממש מבחן אמיתי לכמה אתם אוהבים את חיות המחמד שלכם- האם יש סיכוי שתחליפו את הסמארטפון שלכם במיוחד בשבילם?

cat toy

תמונה מתוך: http://tnw.to/x0Mr

רובוט ללימוד תכנות

הרבה חברות צעצועים מייצרות צעצועים לילדים שאמורים ללמד אותם את הבסיס של שפות תכנות עוד לפני שהם יודעים לדבר. דוגמא אחת לצעצוע מגניב במיוחד הוא   WowWee Coji robot, שפיתחה חברת WowWee (שזוכה שנה אחרי שנה בפרסים על פיתוח צעצועי רובוטים קריאטיביים). שם הצעצוע מורכב מקוד code  ואימוג'י emoji, כיוון שהילדים משתמשים באימוג'יס כדי לתת לרובוט פקודות. האימוג'יס יכולים להיות פרצופים או אייקונים כמו שיש בכל סמארטפון. הילדים יכולים להתאים את התגובה של הרובוט לכל אימוג'י לפי ההעדפה שלהם, וכך בעצם ליצור שפה שמורכבת מפקודות לרובוט. הצעצוע מופעל על ידי טבלט, שיש בו מגוון משחקים.  חלק מהמשחקים הם רק לשעשוע, אחרים מלמדים איך לכתוב קוד פשוט ויש כאלה שמלמדים כתיבת קודים מורכבים יותר.

צילום מסך מתוך האתר של WOwWee:

Coji