הדפדפנים שאתם לא מכירים, וחבל

למרות שבמלחמת הדפדפנים נראה שכרום ניצח בנוקאואט, יש עוד כמה דפדפנים שמציעים ביצועים לא פחות טובים ולפעמים אף יותר טובים. הדפדפן של גוגל הוא עדיין הדפדפן הפופולרי ביותר בשכונה, ומציע פלטפורמות מסונכרנות בשלמות, חווית משתמש מעולה ומינימליסטית ונדיר מאוד שיקרוס לכם תוך כדי עבודה. לכרום יש אין סוף הרחבות, כך שאתם יכולים להתאים את העבודה איתו לצרכים שלכם, ואם משהו לא מסתדר התמיכה של גוגל תמיד תהיה שם בשבילכם.

אבל עדיין, כרום ממש לא מושלם ולא מתאים לכל מחשב, בעיקר כאלה עם זיכרון קטן יחסית. הוא נחשב לדפדפן כבד ביחס לאחרים וזולל זמן סוללה ידוע לשמצה. בנוסף, אם אתם מקפידים על פרטיות, הכרום הוא לא בדיוק סביבת העבודה הדיסקרטית שאתם מחפשים.

רוב המשתמשים מעדיפים להצמד לדפדפן קבוע כברירת מחדל, וצריך לקרות משהו יוצא דופן שיגרום להם להחליף אותו באחר. אבל אם אתם מרגישים שהדפדפן שלכם זולל סוללה, לא מכבד את הפרטיות שלכם, איטי מידי או שסתם בא לכם לעשות שינוי, כדאי שתכירו עוד כמה שחקנים בתחום שיכולים לשדרג לכם את חווית הגלישה:

Microsoft Edge

מיקרוסופט אדג', הדפדפן החדש של מייקרוסופט שהושק בתאום עם ווינדווס 10, אמור להיות האלטרנטיבה לאקספלורר שבשנים האחרונות נשאר קצת מאחור. האדג' מותאם במיוחד לווינדוס 10,כך שמדובר ביתרון משמעותי שכדאי לבדוק אם אתם עובדים עם ווינדווס 10.

האדג' הוא סופר מהיר ובמיקרוסופט הצהירו שמדובר בדפדפן החסכוני ביותר בחיי סוללה שקיים. בנוסף הבטיחו בחברה שהם פתרו את כל פרצות האבטחה מהם סבל האקספלורר, והם מחויבים לחווית גלישה מאובטחת במיוחד עבור המשתמשים.

Opera

למרות שמייקרוסופט הצהירו שהאדג' שלהם הוא הדפדפן החסכוני ביותר מבחינת חיי סוללה, באופרה לא ממש התרגשו. הם טענו שמשהו כנראה השתבש במדידות שעשו מיקרוסופט, כי בפעם האחרונה שהם בדקו אופרה הוא עדיין הדפדפן החסכוני ביותר עם זמן של  3:55 בחיי סוללה לעומת 3:12 של אדג ו 2:54 של כרום.

אופרה הוא דפדפן די ותיק, אבל הרבה פחות מוכר מאלה של ענקיות הטכנולוגיה, וחבל כי יש לו די הרבה יתרונות. הראשון הוא החיסכון בחיי הסוללה אבל גם חוסם פרסומות "בילד אין", מצב פאואר סייב, ואפשר להריץ עליו את ההרחבות של כרום.

Vivaldi

ויואלדי הוא דפדפן ייחודי בנוף, בעיקר בזכות האפשרות לעצב את ממשק המשתמש לפי הצרכים שלכם. בויואלדי חשבו שאם אנחנו מבלים כל כך הרבה שעות מול הדפדפן שלנו, זה יהיה נחמד אם נוכל לעצב אותו כמו שמתאים לנו כך שהחווייה שלנו תהיה כמה שיותר אישית ומותאמת. למעשה ויואלדי מציג את הגישה ההפוכה לכרום, שדוגל בחוויה רזה מינימליסטית ואחידה, ומוכיח שגם עולם הדפדפנים יכול להיות יצירתי ואישי יותר.

בויואלדי יש גם מערכת של "ממואים" כחלק מהדפדפן, ואתם יכולים לקבע אתרים מסוימים כתפריט צד. בנוסף, הדפדפן  יכול להתאים את הצבעים שלו לאתרים בהם המשתמש מבקר, וכך גם חלק מהממשק. הוא עדיין דפדפן צעיר וחדש, ולא מציע תמיכה או הרחבות, אבל הוא מציג גישה מרעננת ושונה ונראה שבשנים הקרובות הוא יצבור יותר ויותר מעריצים.

אם הרשימה שלנו קצת בלבלה אתכם, וקשה לכם לבחור, תמיד תוכלו לשלב בין שני דפדפנים. תוכלו למשל להשתמש בכרום כאשר אתם מחוברים לחשמל, ולעבור לאופרה כשאתם עוברים לסוללה. כך תוכלו לנצל את היתרונות של שני הדפדפנים, שבסופו של דבר מציעים חווית גלישה די דומה.