הבוטים הכי מגניבים שקיימים כיום

הרובוטים עוד לא השתלטו על העולם, אבל הם בהחלט בדרך להשתלט על הצ'אטים שלנו. עולם הבוטים נמצא עדיין בתחילת דרכו, אבל עם ההתפתחויות המשתמעותיות  בתחום ה- Al הם הפכו לדבר החם הבא. למרות הכשלון המביך של טד, הבוט של מיקרוסופט, חברות הטכנולוגיה לא ויתרו על הבוטים ומידי פעם הם משיקים בוטים חדשים ודי מגניבים.

הנה כמה מהם:

Scorebot

Slack, אפליקצית התקשורת הפנים ארגונית ששווה כבר יותר ממילארד דולר ונחשבת ללהיט התורן בתחום, שחררה את הבוט החדש שלה – Scorebot.

Slack היא למעשה תוכנת צ’יטוט שמאפשרת למשתמשים לעשות בה הכל- לצ'וטט עם חברים לעבודה, להוסיף אמוג'י (אפשר גם ליצור אימוג'י חדש מכל תמונה או אייקון), להדביק לינקים, לגרור קובץ לערוץ או לקבוצה הרלוונטיים והכל בלי שתצטרכו לצאת מהאפליקציה לטאבים או אפליקציות אחרות.  Slack אולי לא המציאה את הגלגל, אבל הפלטפורמה שלה יצרה מרחב שבו וואטסאפ, פייסבוק, טוויטר ודרופבוקס נפגשים, וכל זה בלי הסחות דעת מיותרות.

Slack לא הסתפקה בצ'אט, ופיתחה צ'אט בוט בשם Slackbot, שאפשר ללמד אותו להגיב בכל פעם שתשתמשו במילה או ביטוי מסוים. אפשר למשל ללמד אותו שבכל פעם שתכתבו שם של ספק, הבוט יתערב בשיחה ויציג את מספר הטלפון שלו. לבוט הזה יש לו עוד אפשרויות מגניבות, אם למשל יוצא לכם לשמוע את אותן השאלות לפחות כמה פעמים ביום, אפשר ללמד אותו לשלוף בכל פעם תשובה מוכנה לאותן שאלות מתוך בנק של תשובות, ואפילו להשתמש בו כמקום אחסון פרטי בו אפשר לגרור ולשמור קבצים, או הערות.

הבוט החדש, ה- Scorebot נועד להכניס קצת פלפל להתכתבויות היום יומיות, ולהפוך את הצ'ט המנונמנם עם הקולגות לתחרות קבוצתית בין העובדים. ברגע שמזמינים את הבוט לערוץ, המשתמשים יכולים לדרג את ההודעות של החברים בעזרת נקודות או אימוגי. הניקוד נשמר בלוח תוצאות, והמשתתפים יכולים לראות מי זוכה בניקוד המוביל על ההודעות המוצלחות ביותר או איזה אימוג'י מוסיף או מוריד נקודות.

 

הבוט של פייסבוק מסנג'ר

העדכון החדש במסנג'ר של פייסבוק מתאים ל iOS ואנדרואיד, ומאפשר למשתמשים לתקשר יותר טוב ולשתף את הבוטים האהובים עליהם עם משתמשים אחרים.

מבחינת המשתמשים, העדכון הראשון הוא דף פתיחה חדש במסנג'ר שמסביר מה הבוט יכול לעשות. לאחר שנכנסים, יש פיצ'רים שמאפשרים כניסה נוחה יותר לדפים של עסקים שונים ואפשרות לראות עסקים נוספים מאותה קטגוריה.

מבחינת בעלי העסקים והמפתחים, הפיתוח החדש הופך את המסנג'ר ליעד טירגוט נוסף למודעות. לפי גרסת הבטא, בארה"ב גם תהיה אפשרות לעשות שופינג מבלי לצאת בכלל מהמסנג'ר, ופייסבוק מבטיחה שהשרות יהיה מאובטח בקפדנות ויהיה זמין עד סוף השנה.

עוד פיצ'ר שפתוח כרגע רק למפתחים משפר מאוד את הרספונסיביות של אתרי המובייל לפלטפורמה.

https://www.youtube.com/watch?v=MJjxzIuto4Y

הבוט של  Twitter  לכבוד דונלד טרמפ: ‘Unsure Donald Trump’

המועמד לנשיאות, דונלד טראמפ מחבב במיוחד את טוויטר, ואוהב לצייץ על כל נושא שבעולם. בטוויטר לא נשארו אדישים והם החליטו להקדיש לו בוט מיוחד שנקרא "דונלד טרמפ הלא-בטוח", שמחליף את סימני הקריאה בציוצים של טרמפ לסימני שאלה. טרמפ מאוד אוהב לשלב סימני קריאה בטוויטים שלו, כדי שלכולם יהיה ברור שהוא מתכוון לכל מילה וגם מאוד בטוח בכל מה שהוא אומר. בטוויטר חשבו שזה יהיה נחמד לבדוק איך טרמפ יראה עם המון סימני שאלה במקום המון סימני קריאה.

עוד בוט מעולה של טוויטר: Neural Painter

בעזרת הבוט של טוויטר,  Neural Painter, הרשת החברתית הפכה לאמנותית יותר והמשתמשים יכולים להרגיש כמו אמנים לרגע. הבוט יכול להפוך תוך כמה שניות כל תמונה שתצייצו ליצירת אמנות בסגנון שתבחרו, וגם להפוך אותה לגיף מקסים. ובכלל זה גם גיפים. ה-  Neural Painterהוא עוד תוצר של טכנולוגית ה- Al, בינה מלאכותית, שבמקרה הזה מחקה את אופן החשיבה האנושי כך שהבוט יכול לצייר אימיג'ים בסגנונות ובז'אנרים שונים.

 

 

bot2

מקור: http://thenextweb.com/apps/2016/09/02/this-twitter-bot-is-the-new-picasso-and-it-will-paint-whatever-you-want/

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לצייץ ל  Neural Painter את התמונה שלכם, והוא כבר יהפוך אותה לציוץ יפיפיה.

בעזרת אפליקציית הפוטו- מניפולציה הפופולארית  Prisma , הבוט גם תומך ביצירת גיפים לא רעים בכלל.

 

Murphy Bot

דוגמה לבוט פחות מוצלח הוא מרפי בוט של מיקרוסופט. אחרי הכישלון המביך של Tay, מיקרוסופט החליטו לבחור בגישה שונה וקלילה יותר.  אם טד התיימר לנהל שיחה אנושית, מרפי אמור להראות לכם תמונות שיענו על שאלות "מה אם", למשל:

bot3

הרעיון של מרפי די נחמד בהתחלה, אבל ממצה את עצמו די מהר. מצד שני, הבוט הזה מבוסס על טכנולוגית Al מרשימה, שמשלבת בין תמונות אבל גם מסוגלת לזהות ולהבין את ההקשרים בין התמונות.  נראה שבמקרה הזה היעילות של הבוט פחות עניינה את מפתחים של מייקרוסופט, והמשתמשים הם רק כר אימון לשיפור יכולות ה- Al. אנחנו רק יכולים לקוות שבעתיד הטכנולוגיה הזו תיצור בוטים שבאמת יעניינו אותנו.

bot4

זכויות יוצרים: Microsot