דרכים פשוטות להוספת אימוג'י לאתר האינטרנט שלכם

האימוג'ים הפכו ללא ספק לאחת מן התופעות הכי בולטות ברשת בשנים האחרונות ולאחרונה אפילו עברו אל המסך הגדול עם סרט אנימציה (שלמרות הביקורות הקוטלות מצליח לא רע בינתיים). בניגוד לאימוטואייקונים שהקדימו אותם, האימוג'ים לא דורשים להקליד רצפים של תווים, אלא פשוט בוחרים אותם מתוך מבחר משתנה.

למרות שהם פשוטים לשימוש, כאשר מדובר על הוספת אימוג'ים לאתרי אינטרנט שאנחנו מנהלים, הדברים הופכים להיות מסובכים למדי מכיוון שהם מופיעים בבלוקים מיוחדים של תקן היוניקוד (תקן שמכיל את כל התווים שמשמשים ברשת). מהבחינה הזו, התמיכה באימוג'ים משתנה ממערכת הפעלה למערכת הפעלה ואפילו מדפדפן לדפדפן.

לכן, אחד הפתרונות היותר מוצלחים הוא להשתמש בתוספים מיוחדים לדפדפן או אתרים עם מקלדות מיוחדות שמאפשרות לנו להוסיף אימוג'י ישירות לתוך מערכת ניהול התוכן של האתר ולבדוק איך הוא נראה אצל קהל היעד העיקרי שלנו.

תוספים לדפדפן כרום

תוספים לדפדפן כרום מאפשרים לנו לבחור מתוך אוסף עצום של אימוג'ים ולשים אותם ישירות בתוך תיבות טקסט.

לדוגמה, התוסףemoji for google chrome מאפשר ליצור רצפים של אימוג'י ולהדביק אותם לתוך תיבות הטקסט. אופציה נוחה יותר היא להתחיל לכתוב את השם של האימוג'י עם שני סימני נקודתיים לפניו על מנת שתיבת החיפוש תופיע ויהיה ניתן להוסיף אותם תוך כדי הקלדת הטקסט.

emoji menu

כך למשל זה נראה בוורדפרס:

emoji WordPress

תוספים דומים קיימים גם לדפדפן פיירפוקס

אתרי העתק הדבק (מקלדות וירטואליות)

אתרי העתק הדבק עובדים על אותו עיקרון של התוספים, אבל אפשר לעבוד איתם בכל דפדפן ובכל מערכת הפעלה כל עוד הם תומכים באימוג'י. לדוגמה, האתר emoji keyboard מאפשר לחפש בתוך קטגוריות פופולאריות ולהכניס את האימוג'י לתוך תיבת הטקסט ממנה אפשר להעתיק אותם לאתרים אחרים.

הקלדה ישירה במערכת ההפעלה

מסתבר שהוספה של אימוג'י לא מוגבלת רק למקלדת של הסמארטפון, אלא ניתן להוסיף אותם גם דרך MacOS ו-Windows  באמצעות מקלדת וירטואלית של מערכת ההפעלה עצמה. הוראות מדויקות תוכלו למצוא בפוסט של Buffer Social.

דברים שתמיד חשוב לזכור

1. לא כל האימוג'י נראים זהים בכל מערכות ההפעלה והאתרים, ולכן ייתכן שכאשר תדביקו את האימוג'י בתיבת הטקסט או תראו אותו באתר, הוא יופיע בצורה מעט שונה:

Different emojis on dofferent OS

זכויות יוצרים: uxplanet

2. אם האתר שלכם משתמש במערכת ניהול תוכן פחות פופולארית או מערכת מותאמת אישית, ייתכן שתאלצו לבצע עבורו התאמה באופן ידני. יש לא מעט סקריפטים שמאפשרים לעשות זאת בקלות יחסית, לדוגמה, Twemoji  של טוויטר.

3. אם אתם רוצים לשמור על מראה אחיד באתר שבו הגולשים מוסיפים תוכן, אתם צריכים להחליט אם להמיר סמיילים פשוטים כמו 🙂 לאימוג'י גרפיים או לא. בוורדפרס למשל, עושים זאת דרך תפריט הגדרות -> כתיבה:

Emoji settings

במידה ואתם רוצים לעשות זאת ידנית, אתם צריכים להשתמש בפונקציית Replace פשוטה על הטקסט שהגולש מקליד בהתאם לשפה שבה כתוב האתר.