WorkLight ו- Apache Cordova (לשעבר PhoneGap) – בואו להכיר את ההבדלים

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה ייחודית לפיתוח אפליקציות ארגוניות עבור טלפונים חכמים וטאבלטים, שזכתה להצלחה רבה בארץ ובעולם בקרב ארגונים גדולים. “ריל קומרס” משתפת פעולה עם WorkLight מאז ימיה הראשונים ולה הידע והניסיון המעשי העמוקים ביותר בישראל בפלטפורמה.

בשנים האחרונות, נתקלנו פעמים רבות בשאלות על ההבדלים שבין מוצרי החברה לבין פלטפורמת הפיתוח הידועה Apache Cordova שמוכרת בעיקר תחת שמה הקודם Phone Gap .

“אפצ’י קורדובה” היא פלטפורמה יעילה לפיתוח אפליקציות למכשירים ניידים. הפלטפורמה מאפשרת בניית אפליקציות שקל להתאים למכשירים מסוגים שונים (גדלי מסך, מערכות הפעלה..). הפיתוח על בסיס הפלטפורמה מתאים לאפליקציות אנדרואיד, ios, בלקברי, ווינדוס פון, באדה, סימביאן ועוד.

הפלטפורמה נחשבת למובילה בעולם בפיתוח אפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים. הסיבה העיקרית לכך היא שהיא מתאימה גם לכתיבה של אפליקציות Native וגם לפיתוח של אפליקציות מבוססות רשת על בסיס HTML5. מסיבה זו, נעשה בה שימוש נרחב בפיתוח של אפליקציות היברידיות, שמשלבות בין קוד הנמצא על המכשיר עצמו לבין קוד שרץ על שרת ברשת.

הגישה ההיברידית נחשבת כמובילה כיום בפיתוח אפליקציות, בעיקר לארגונים. היא מאפשרת לנצל את כל היתרונות של עבודה מבוססת רשת, כמו התאמה קלה למכשירי קצה שונים ושימוש חוזר בקוד על פני פלטפורמות רבות, מבלי לעשות פשרות כואבות מידי בפונקציונאליות ובחוויית המשתמש.

השימוש בפלטפורמה נחשב ליעיל ולחסכוני בעלות גיוס העובדים, שכן כתיבת הקוד נעשית בשפות הממשק המקובלות של האינטרנט. בנוסף, זהו כלי המבוסס על קוד פתוח (תוך התחייבות שהמצב לא ישתנה בעתיד) מה שחוסך עלויות רישוי. מאחורי הקוד עומדת קהילת מפתחים בעלת עוצמה, שנתמכת בין השאר על ידי IBM, מה שמבטיח כי הוא ימשיך להיות מעודכן ורלוונטי.

פתרונות איכותיים ומאובטחים

וורקלייט הוקמה בשנת 2006 על ידי יזמים ישראלים מנוסים, שזיהו את הצורך המתרחב של ארגונים במתן פתרונות איכותיים, מאובטחים ואמינים לשימושים שונים בעידן הרשתות החברתיות והסמארטפונים, בעיקר במכשירים ניידים שמציבים אתגרים רבים מאוד בהשוואה למחשבים נייחים.

החזון של החברה כבר התגשם – וכיום כבר אין לאיש ספק שאפליקציות מובייל הן חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הארגונית וערוץ עסקי חשוב, המאפשר לארגון לייצר ערך אמיתי עבור לקוחות, שותפים ועובדים. מגמה זו צפויה כמובן רק לגדול ולהתרחב ככל שהמכשירים הופכים לנפוצים ומתוחכמים יותר.

השימוש הגובר באפליקציות השונות והמורכבות הגדלה והולכת שלהן מציבה אתגרים רבים בתחום הפיתוח והטכנולוגיה, כמו למשל אינטגרציה למערכות פנים ארגוניות, אבטחת מידע, הפצת גרסאות בעת משבר ועוד. הפלטפורמה שפיתחה Worklight נותנת מענה איכותי ומתוחכם לאתגרים הללו – ורכישתה על ידי IBM מוכיחה את איכות הטכנולוגיה שפותחה בחברה.

וורקלייט מספקת שכבות רבות של תחכום לתהליך הפיתוח – ומהווה פתרון אידאלי לארגונים גדולים. תהליך הפיתוח שלה עושה שימוש בפלטפרומה “אפצ’י קורדובה”, ומוסיף עליו ערכים רבים בתחומי האבטחה, הפיתוח וה-UI. הפלטפורמה עושה שימוש בטכנולוגיות סטנדרטיות, בשפות פיתוח מוכרות ובארכיטקטורה שמתאימה למערך פיתוח מתקדם בארגון.

בגזרת הפיתוח – השימוש בוורקלייט מעניק יותר אפשרויות לפיתוח מלא ברמה הארגונית וגמישות בבחירת פרדיגמת הפיתוח לכל אפליקציה בנפרד: (נייטיב, היברידית, ווב או משולבת). הפלטפורמה מאפשרת תכנון ארכיטקטורה לשילוב מיטבי במארג ה-IT הארגוני ויצירת ערך מוסף. וורקלייט גם מקלה על ביצוע אינטגרציות מורכבות למערכות הליבה, ומאפשרת אינטראקציה אופטימאלית עם המשתמשים. כמו כן היא מציעה ממשק ניהול מתקדם וידידותי במיוחד.

וורקלייט מתאימה במיוחד לצרכים העסקיים של ארגונים ומאפשרת לממשם באמצעות מערך הפיתוח וה-IT. היא מאפשרת פיתוח אפליקציות עסקיות מורכבות, ללא צורך בפיתוח ממשקים ספציפיים ופיתוחים כפולים ומורכבים. “וורקלייט” כוללת גם אמצעי מדידה מתקדמים המאפשרים לאסוף מידע סטטיסטי על השימוש באפליקציה, דפוסי השימוש בה, סוגי המשתמשים ועוד.

כמה מההבדלים בין WorkLight ו -Apache Cordova: