5 אתרי Corporate מעוררי השראה

כשמבקשים מכם לחשוב על אתר המייצג תאגיד גדול או כזה המציע מוצר שמרני, לרוב תחשבו על אתר סטנדרטי עם דפים בעלי רקע לבן, הצפות תוכן מסודרות, מעט מאוד אנימציה, אם בכלל, ועל תחושה כללית של “ראיתי מיליון אתרים כאלו”…

לעומת זאת, האתרים שנציג בפניכם הינם אתרי תאגיד שיצאו מהקופסה. הם מדהימים ביופיים ומספרים את הסיפור של התאגיד באופן חדשני, מרשים ומרגש שממש גורם להתאהב בו.

1.Webuildrail.com

אתר אינטרנט של חברה המתמחה במסילות של רכבות, מעלה במחשבה הראשונה אסוציאציה של אתר המציג מוסד אפרורי ומיושן, עם פועלים מאובקים ומעט מאוד חדשנות. אולי מסיבה זו חברת Berchel, המתמחה בפרוייקטי תשתיות גדולים בנתה את האתר Webuildrail.com, אשר מהווה פלטפורמה מתוחכמת לגיוס עובדים חדשים. האתר כולו מורכב למעשה מדף אחד, ובנוי כמסע בין פרוייקטים שונים וסיפורים אישיים של עובדים בחברה, בתוספת אפשרות להתחבר עם LinkedIn לעובדים אחרים בתחום מרחבי העולם.


webuildrail

2. www.ge.com

ג’נרל אלקטריק היא תאגיד ענק העוסק בתחומים רבים כגון תחבורה, מכשור רפואי, אנרגיה, תעופה, כרייה, נפט וגז, כאשר חלק מהמוצרים מיועד לעסקים וחלק משווק ישירות לצרכן. אתר האינטרנט של החברה נבנה כדי לספר את הסיפור הכולל שלה, תוך מתן מקום של כבוד לכל תחומי העיסוק שלה. האופן בו נארזו סיפורים כל כך שונים תחת מעטפת אחידה וקוהרנטית, מייצר אתר שיגרום למבקרים בו לרוץ ולהשקיע בחברה, לחפש בה עבודה, לספר עליה דברים טובים או פשוט סתם לרצות לחבק אותה. מדובר בדוגמא מדהימה לאתר אינטרנט של תאגיד ענק, שבונה תדמית בצורה הטובה ביותר.


ge

3. randbresearch.co.uk


R&B Research הינה מעבדה הנותנת שירותים בתחום הכימיקלים (חומרי דישון, הדברה וכדומה).
למרות שנצפה שאתר מעבדה יאופיין בקווים נקיים וסטריליים עם רקע לבן ותוכן מסודר, R&B Research הקימה אתר צבעוני, עם מעברים נעימים, הנותן תחושה של חברה חדשנית מהסוג שרואים בסרטי קולנוע.
randbresearch

4.making.gene.com


בדומה לאתר הקודם, גם האתר הזה קשור בתחום המעבדות, הפעם מטעם יצרנית התרופות Genetech מקבוצת Roche. מטרת אתר האינטרנט של החברה היא להציג את תהליך יצירת התרופה. הגולש חווה תהליך זה תוך כדי מעבר בין תחנות שונות, כאשר האתר מאפשר לו לבחור במסלולים שונים אודות תרופות שונות, ולהרחיב את ידיעותיו תוך כדי הגלישה באמצעות הצגת קישורים למאמרים רלוונטיים, וכל זאת מבלי להעביר תחושה של קריאת מאמרים משעממים.


gene

5. www.theprivatebank.com


אתרי בנקים תמיד מאתגרים את אנשי חווית המשתמש. הרי בנק, מטעם אופיו הינו עסק רציני אשר מתעסק בדבר הרציני מכולם – הכסף שלנו.
Theprivatebank.com יצרו אתר אינטרנט, אשר מיד עם הכניסה אליו נותן תחושה של “אנחנו כאן בשבילך”. השפה העיצובית של האתר הינה של מדיות גדולות מצד אחד, עם מסרים מינימליסטים וחדים מצד שני, אשר מכוונים לתת את התחושה של “אנחנו כאן בשבילך”. שימו לב שאפילו הטקסטים על גבי הכפתורים פונים אל הלקוח, מחווה פשוטה מאין כמוה ליישום אשר משדרגת את חווית השימוש באתר.


theprivatebanktheprivatebank2לסיכום, במעבר על האתרים שהצגנו כאן, ניתן להבחין בקלות במס’ עקרונות UX ויישום המשותפים לכולם:

  • ה-FLASH נעלם לחלוטין מהמפה – כל האנימציות והמעברים שבעבר נעשו באמצעות FLASH מבוצעים כעת באמצעות HTML5.
  • רספונסיביות לכל סוגי המסכים – אם בעבר רוחב אתר היה 980 פיקסל או 1300 פיקסל ושאר רוחב המסך היה ריק, אזי כל האתרים שהצגנו ניצלו את כל שטח המסך על כל הרזולוציות שלו בכדי לפרוס את המידע. חשוב לציין שהרספונסיביות הינה גם לכיוון ההפוך, לגדלי מסך של טאבלטים וסמארטפונים.
  • גלילה צידית ומעברים בין עמודים – האתרים המציגים סיפור אשר יש לו סוף מוגדר, השתמשו בגלילה צידית על מנת ללוות את הגולש במעבר בין הדפים השונים בסיפור, כאשר הגלילה בוצעה באופן חלק שלא פגע בחוויית המשתמש. אתר R&B Research, שלא מציג סיפור, אלא רק מכיל מידע, השתמש אף הוא במעבר בין עמודים באמצעות אנימציות כדי ליצור חוויה נעימה יותר.
  • שימוש בוידאו ובויז’ואלים ברזולוציה גבוהה – שימוש זה מייצר אפקט מרשים של ריאליזם ותחושת קירבה חזקה לתאגיד, מותיר רושם רב, מפעיל את הרגש ומייצר תדמית חזקה וחיובית מאוד לחברה.
  • התפריט מוצנע ואינו מפריע להעברת המסר שעל גבי המסך.
  • שימוש בטקסטים קצרים וממוקדים – מבטיח שימושיות גבוהה גם במעבר לתצוגת מובייל.

מוקדם יותר החודש, בפוסט אודות הטרנדים שישפיעו ביותר על עולם הדיגיטל ב-2014, כבר ציינו שהשנה אתרי האינטרנט של ארגונים רבים יהפכו להיות יפים יותר. נראה שזה אכן כבר קורה בחלק גדל והולך מהארגונים בעולם…

אם גם אתם מרגישים שהגיע הזמן לבצע את המהפכה באתר אותו אתם מנהלים, כדאי שתבדקו גם את המדריך שיעזור לכם להפוך את אתר האינטרנט שלכם למהמם.


שיהיה בהצלחה!