עיצוב חדש לגוגל מובייל

אם פעם העולם היה מחכה לעיצובים חדשים מבית התפוח, היום ממתינים בהתרגשות לא פחות גדולה לעיצובים החדשים שיוצאים מבית היוצר של סרגיי ברין ולארי פייג’. בכל הנוגע בתחום של המובייל, גירסאות האנדרואיד האחרונות עשו צעדים עצומים בשיפור הנוחות של חווית המשתמש וה UI.

איך ייראה העיצוב החדש של גוגל

מבחינת חווית משתמש, הגירסה האחרונה של אנדרואיד, קיטקט, הביאה אתה המון שיפורים. לדוגמא, כדי להגיע ל GOOGLE NOW (ה’סירי’ של אנדרואיד) רק צריך לומר OK GOOGLE, ולא משנה איפה אתם נמצאים.


פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

איחוד חווית המשתמש

לפעמים כל מה שצריך זה פוקוס

3 מוקדי השקעה לתקציב הדיגיטלי שלכם


כמובן שגם העיצוב לא נשאר מאחור. עם MATERIAL, הקונספט העיצובי חדש של גוגל, הם סוטים מהעיצוב השטוח ששלט בשנים האחרונות בשוק. אגב, כדי לעזור למעצבי אפליקציות להטמיע את העיצוב החדש באפליקציות שלהם, גוגל מעבירים כאן את הנקודות החשובות ברעיון העיצובי שלהם. בהחלט שווה קריאה (וצפייה).

הרעיון שעומד מאחורי MATERIAL הוא פשוט – גוגל חיפשו לייצור שפה חזותית אשר משלבת בין העקרונות הקלאסיים של עיצוב טוב לאפשרויות שהטכנולוגיה של היום מספקת. העקרון הזה נשמר באייקונים שלהם, באנימציות שלהם, ובכל השפה העיצובית שלהם. העיצוב ייטמע בגירסא הבאה של אנדרואיד (ANDROID L), שכנראה ייצא עוד כמה חודשים למכשירים נתמכים.

וזה לא הכל. גוגל השיקו מראה חדש לכלי האופיס המקוונים שלהם – ה DOCS, SHEETS ו SLIDES, והתאימו אותם לעיצוב ה MATERIAL שלהם (אם זה עוד לא הגיע אליכם, סבלנות). כמו שאפשר לראות בפוסט הזה בטק-רבליק, השינויים הם לא רק עיצוביים, וגם חווית המשתמש עוברת שדרוג.

בעקבות השינויים האלו ואחרים, גוגל מתקדמת עוד צעד בכיוון של להיות מערכת הפעלה כוללת לכולם. נכון, לא בטוח שהיא תהיה מוצר שניתן להתקין אותו, כמו WINDOWS, אבל עם גידול עצום במכירות של ה CHROMEBOOK, והשיפורים המתמידים שגוגל מכניסים לשירותים שלהם, בעוד מספר שנים יש סיכוי יותר מסביר שלא משנה איזו מערכת הפעלה מותקנת. כדי לעבוד פשוט תפתח את הכרום שלך, ומשם תתנהל מול כל השירותים שתצטרך, כולל חנויות, משחקים, אפליקציות ועוד.