ההכרזות החמות של גוגל לשנת 2016

רמקול ששולט בבית, פלטפורמה איכותית למציאות מדומה, שימוש באפליקציה מבלי להוריד אותה ואנדרואיד N: אלה רק חלק מההכרזות החמות של גוגל בכנס המפתחים 2016. 

 

גם השנה ניצלה גוגל את הבמה בכנס המפתחים המסורתי שלה כדי להכריז על כמה פיתוחים מסקרנים במיוחד.  השנה הפוקוס היה על מוצרים מבוססי Al  וטכנולוגיות שמשתלבות עם מוצרי הליבה של גוגל. חלק מהפיתוחים והמוצרים כבר קיימים בחברות אחרות, אבל השליטה של גוגל בתחום ה -Al   מאפשרת לה להציע עוד.

הנה כמה מההכרזות המשמעותיות ביותר שנחשפו בכנס:

1. Google Home

העוזר הוירטואלי של גוגל, שאמור לעזור לכם בניהול הבית או הזמן. מדובר ברמקול אלחוטי, שאפשר למקם בכל אזור מרכזי בבית, והוא יעשה כמעט כל דבר שתבקשו. אם תרצו להפעיל את המזגן או לשנות את הטמפרטורה, כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק לבקש, והעוזר הקטן יתחבר ל- NEST. גם אם תרצו לעבור על המיילים שלכם, או לבדוק מה מתוכנן לכם להיום, המכשיר יקרא לכם את סדר היום מהקלנדר בגוגל או מג’ימייל.  אם תרצו לראות וידאו בטלוויזיה או להקשיב למוסיקה, המכשיר יכול להזרים וידאו לכל מכשיר שתומך עם כרומקאסט ולהתחבר לספוטיפיי.  בגזרה הזו אמזון הקדימה את גוגל, עם ה- Echo  שלה, אבל בכל זאת הציפייה מגוגל היא למוצר לא פחות טוב, אם לא יותר.

Google Home

תמונה מתוך: theverge

2. Google Assistant

גוגל הציגה שדרוג משמעותי ל- Google Now שמתבסס על  טכנולוגיה חדשה של שפה טבעית. העוזר של גוגל אמור להציג יכולת טובה יותר מזו של החיפוש הקולי הקודם, כיוון שיש לטכנולוגיה החדשה יכולת להבין את ההקשר הרחב של השאלה, ולא רק את ההקשר המילולי. אז נכון שזה הופך את החיפוש לפחות משעשע, אבל התוצאות אמורות להיות יותר ממוקדות. העוזר של גוגל גם אמור להציע לכם אפשרויות רלוונטיות לחיפוש, אם למשל חיפשתם סרטים שמציגים עכשיו בקולנוע, העוזר יציע לכם אפשרות לרכוש כרטיסים.  Google Assistant יסונכרן עם Google Home ועם Allo , אפליקציית המסרים של גוגל.

3. Daydream

Daydream היא פלטפורמת הVirtual Reality-, מציאות מדומהשל גוגל, המבוססת על מערכת אנדרואיד. הפלטפורמה כוללת התאמה למשקפי VR וכמובן לסמארטפון. Daydream אמורה להקל על חברות לשלב פיתוחים של מציאות מדומה באיכות גבוהה במכשירי אנדרואיד, וכוללת גם חנות אפליקציות ייעודיות ומשחקים שמיועדים ל-VR וגם כאלה שעברו התאמות לצפייה ב-VR כמו יוטיוב. גוגל הציגה גם בקר שליטה למשחקים או אפליקציות, והכריזה  שתעבוד בשיתוף עם חברות הסלולר המובילות כמו סמסונג, LG, HTC, כדי להוסיף רכיבים כמו סנסורים ומסכים מותאמים למציאות מדומה.

בגוגל משקיעים הרבה מאוד בתחום המציאות המדומה  לסלולר, לכן גם הגרסה החדשה שלה לאנדרואיד שצפויה לצאת בהמשך השנה, אמורה לספק חוויה ברמה גבוהה מאוד.

4. Android Wear Updates

גוגל הלכה עוד צעד משמעותי בהפיכת המכשירים הלבישים מבוססי אנדרואיד לעצמאים לגמרי, והציגה מערכת הפעלה משודרגת בעזרתה יוכלו המכשירים להתחבר ישירות ל Wifi, בלי תיווך של סמארטפון, ולקבל מידע.  גם האפליקציות יוכלו לפעול ישירות במכשיר, ללא קשר לסמארטפון. עוד חידושים שהוצגו היו שיפור בהודעות טקסט אוטומטיות, זיהוי כתב יד למענה בהודעת טקסט ואפשרות להציג נתונים מכל האפליקציות

5. Allo

אפליקצית מסרים מידיים המבוססת על Al, שהיא שילוב של הודעות טקסט ועוזר אישי וירטואלי. האפליקציה לא רק מציגה אפשרות למענה אוטומטי, אלא מתייחסת לתוכן השיחה שלכם. אם למשל חבר יציע לכם לצאת למסעדה איטלקית, Allo תציע מסעדות איטלקיות בקרבת מקום. זה די דומה לבוט צ’ט של פייסבוק מסנג’ר, שמאפשר לבצע פעולות כמו הזמנת מונית מהובר בלי לצאת מהצ’ט. האפליקציה מציעה לכם אפשרות של תגובות על תמונות, אם למשל תקבלו תמונה של אוכל, האפליקציה תציע את התגובה “נראה טעים”. המערכת לומדת אתכם, את ההעדפות שלכם ואת התגובות המועדפות עליכם, כך שככל שתשתמשו בה יותר היא תהיה יותר מדויקת עבורכם.

האפליקציה מותאמת לאנדרואיד וגם ל iOS.

6. Android Instant Apps

אחד הפיתוחים המשמחים במיוחד שהציגה גוגל הוא האפשרות להשתמש בחלק מאפליקציה, בלי להוריד אותה. בדמו גוגל הדגימה איך משתמש יכול להיכנס ללינק מאפליקציית הוידאו של   BuzzFeed, וגוגל פליי מורידה למכשיר תוך שניות ספורות רק את החלק באפליקציה שרלוונטי עבורו. גוגל הצהירה ש- Android Instant Apps יהיה זמין למשתמשים בהמשך השנה.

7. Android N

גוגל כבר חשפה את הגרסה החדשה של אנדרואיד, אבל כנראה שעדיין לא החליטה איך לקרוא לה, אז היא  הזמינה את כל מי שרוצה להקדיש לזה זמן, להציע שמות שמתחילים באות N. אם תמיד חלמתם לספר לנכדים שאתם המצאתם את השם של אנדרואיד 2016, כנסו לאתר החדש שגוגל הקימה במיוחד בשביל זה.

אין ספק שהפיתוחים שגוגל מציעה השנה הם מרתקים ומרגשים. הם מתבססים על כל מה שאנחנו רואים כבר בשנים ועל הפיתוחים הטכנולוגיים בתחומי ה-AI והביג דאטה ונדמה שהשנה הם הופכים לאפילו יותר מוצלחים ושמישים.