ארבעת המאמרים הכי נקראים על דיגיטל מרחבי הרשת- חודש אוגוסט

כמיטב המסורת, מדי  חודש אנו מביאים לכם מספר מאמרים מעניינים מרחבי הרשת על עולם השיווק הדיגיטלי : בניית אתרים, שיווק ברשתות חברתיות, קידום אורגני וממומן ועוד. המאמרים שנבחר הם ממקורות מגוונים מהארץ ומהעולם.

הוויקיפדים הישנים נגד הליכודניקים החדשים (חדר 404)

ערך בויקיפדיה הפך לסמל סטטוס של ממש, במיוחד בכל מה שקשור למיתוג באינטרנט. בנוסף, בגלל הפופולאריות העצומה של ויקיפדיה, היא מספקת סוג של הגנה וכמעט תמיד מופיעה במקומות הראשונים בגוגל, כך שמי שדבק בו רבב ללא הצדקה של ממש, יכול להיות בטוח שהסיקור שלו יהיה הוגן.

אך מסתבר שלא תמיד קל כל כך להיכנס אליה, אפילו אם אתה מפורסם ועושה רעש. זה בדיוק מה שקרה לליכודניקים החדשים שמככבים היום בתקשורת, אבל התקשו להיכנס לויקיפדיה. הפוסט של עידו קינן מתאר את השתלשלות העניינים בצורה מבדרת למדי.

אבל מעבר להומור, הפוסט עצמו מספק הצצה מעניינית לעולמם של הויקיפדים שקובעים מתי משהו (או מישהו) הם חשובים מספיק על מנת שיקבלו ערך חי (בניגוד לטיוטה).

אגב, בימים האחרונים הערך שלהם אושר…

האם אתרים רספונסיבים באמת נותנים לכם יתרון בגוגל? (Search Engine Land)

מאז שגוגל הכריזה שהאלגוריתם שלה יתחיל לתת יתרון לאתרים המתאימים למובייל, חל לא מעט בלבול בקרב מקדמי ובונים אתרים בנוגע לסוג האתר שהכי כדאי לבנות:  האם מדובר באתר רספונסיבי שמתאים את עצמו לרזולוציה של המסך, אתר אדפטיבי שמתאים לגדלי מסכים שונים, או שאולי בכלל אתר נפרד למובייל על כתובת אחרת?!

הדברים נעשו עוד פחות ברורים לאחר שגוגל המליצה בחצי פה על אתר רספונסיבי מכיוון שהכי קל ליישם אותו, אבל לא התחייבה שהוא אכן תורם לקידום.

Bryson Meunier החלט לבדוק את העניין ולאחר דגימה של אתרים מובילים ברשת וחלוקה שלהם לקטגוריות שונות בהתאם לאופי ההתאמה שלהם למובייל, יש לו תשובה שעשויה להפתיע אתכם.

המאמר עצמו אמנם מדבר על קידום אתרים, אבל הוא לא מאוד טכני וכל אחד יכול להבין את העקרונות שהוא מציג.

חמישה מיתוסים על שיווק בווידאו שצריך לנפץ (HubSpot)

ואם אנחנו כבר בענייני ניפוץ מיתוסים, כל מי שחושש משיווק באמצעות וידאו צריך לקרוא את הפוסט של גרג קלי. הפוסט לא רק מתייחס לפחדים והחששות הכי נפוצים של המשווקים ברשת, אלא הוא גם עושה זאת בצורה תמציתית וקולחת בלי להתעסק עם צילומי מסך ומסכים מיותרים.

דפדפנים מומלצים לכרום (מעודכן – LixFix)

יש כל כך הרבה תוספים לכרום, כך שלפעמיים קשה מאוד לדעת באיזה להשתמש, במיוחד כאשר כל אחד מהם תופס עוד קצת מקום בזיכרון, ולאט לאט הדפדפן נעשה יותר ויותר איטי. הפוסט של שוקי מן מציג 24 תוספים שעוזרים להתנהל בעבודה בקלות יותר, החל מתוספים שעוזרים בשימוש עם Tag Manager, דרך תוספים שאוספים מידע רלוונטי עד אנשי קשר ועד תוספים שמאפשרים לפרק את האתר לחתיכות בזמן בדיקות פיתוח.